У каратиста завдяки спеціальним вправам виробляється вміння:
– викликати у себе тепло в руках, легкість у руках, ногах тощо.
– навіяти собі почуття спокою та впевненості
– контролювати дії та поведінку
– виробляти рухи під постійним своїм контролем протягом усієї траєкторії, вчаться самоконтролю та самокорекції, розвивають швидкість простої та складної рухових реакцій
– розвивають швидкість одиночного та складного руху (що складається з декількох складових елементів), збільшують частоту рухів.
На заняттях багато уваги приділяється вдосконаленню простої реакції, скорочення часу вибору.
Карате, як із видів бойових мистецтв, має психологічні особливості і виробляє корисні психічні якості в учня, якими може користуватися у бою чи рингу, а й у повсякденному житті.
У караті особлива увага приділяється виробленню спокою та холоднокровності, відсутності агресивності, терпимості до болю та байдужості до проявів агресивності противника, як і в якому б вигляді, ситуації та місці, він це не виявляв.
Досвідчений каратист має добре розвинені фізичні якості (спритність, швидкість, сила ударів, техніка жорстких ударів, панорамний зір, ідеальна техніка і т.д.). Він має комплекс важливих властивостей психічних процесів (швидкість і точність сприйняття, розподіл і перемикання уваги, оперативність мислення, вибірковість реакцій у відповідь і т.д.) і вміє зберігати ці якості не тільки в складних умовах змагань і тренування, але і в умовах реального бою.